Kolicilik Hakkında Monart Ambalaj / Ürünler / Kolici / Kolicilik Hakkında
Kolicilik Hakkında

Kolicilik Hakkında,

Koli günümüzün vaz geçilmez bir ambalaj ürünü olmuştur. Koli ana hammaddesi kağıt olan ve bunun bir birine lamine edilerek tabaka oluşturup sonra kesim ve katlamaları yapılıp belli bir şekil verilerek meydana gelen ambalaj ürünüdür.

 

Koli üretimi yapan, satan bütün firmalara ortak bir isim olarak Kolici denmektedir. Aslında çok büyük yatırımları ve çalışanı içinde barındıran ambalaj sektörünün içinde bulunan koli üretimi ciddi bir paya sahiptir. Kolicilerin yapmış olduğu yatırımlar toplandığında milyon dolarları bulan bir meblağ ortaya çıkmakta.  Bazı sektörlerde iş kurabilecek paralara koli üreticileri, koliciler sadece bir baskı makinasına o parayı yatırmakta.

Dışarda çöplerde ve sokaklarda atılmış gördüğünüz koli ler ciddi bir yatırımın ve emeğin sonucudur. Ülkemizde koli karton ambalaj kağıt ambalaj üzerine algı tam istenen yerde olmamasına rağmen eski ye oranla biraz daha artmış bu bilinç umuyoruz ki hız kesmeden devam edecektir. Kolici lerin en büyük sıkıntılarından biri mesleğin müşteriler tarafından son nokta ve gereksiz bir para ödemesi olarak  görmesi ama şu unutulmamalı ki koli olmadan hiçbir ürününüzü sevk edemez ve doğru depolayamazsınız. Kolici ler olarak müşterimize daima en iyi fiyat vermeye çalışıyoruz ama biz Monart Ambalaj olarak koli fiyatını hem en uygun koli hem herboy koliyi en kaliteli koli, ucuz koli olarak sunmak birinci önceliğimiz.